Krátce po půlnoci byl třiatřicetiletý muž zadržen v Melantrichově ulici, kde okradl turistu. Jeho zatčení ale předcházela doslova bitka s policisty. Muž se policistům několikrát vysmekl, napadal je údery pěstí a kopal do policejního vozu. Nakonec musel být spoután a násilím posazen do auta. Cestou na nejbližší služebnu však muž zemřel. Kvůli velké kumulaci lidí v centru trval převoz déle, než je standardem.

„Při příjezdu na místo kolem druhé hodiny ráno bylo zjištěno, že dotyčný nejeví známky života. Přivolaný lékař stanovil jako pravděpodobnou příčinu úmrtí infarkt myokardu a cizí zavinění předběžně vyloučil. Dotyčný nebyl nijak zraněn. Navíc bylo zjištěno, že užíval léky a jeho zdravotnímu stavu nepřidávala ani jeho přílišná hmotnost. Přesnou příčinu jeho smrti určí nařízená zdravotní pitva,“ okomentovala nešťastnou událost mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Zatkli sedmnáct kapesních zlodějů

Zásah proti kapsářům byl až na smutný incident velmi úspěšný.

Za mřížemi jich v noci ze včerejška na dnešek skončilo hned sedmnáct.

Dva muži podezřelí z okrádání cestujících v metru byli zadrženi už včera odpoledne. V půl osmé večer pochytali kriminalisté skupinku tří slovensky hovořících zlodějů, kteří na Staroměstském náměstí okradli turistku o peněženku i s doklady. Jeden z těchto zlodějů měl zakázaný pobyt na území republiky. Jméno jeho „kolegyně“ se zase našlo v registru celostátně hledaných osob. Nedávno byla odsouzena právě za sérii kapesních krádeží a nenastoupila výkon trestu.

O kousek dál, v Karlově ulici policisté zatkli skupinku tří romských žen přímo ve chvíli, kdy se pokusily okrást zahraničního turistu. Všechny tři ženy už byly obviněny a putovaly do vazby.

Toto zatčení ale neodradilo další kapsářskou partu působící rovněž v Karlově ulici. Kriminalisté zde krátce před silvestrovskou půlnocí zatkli čtyři ženy a jednoho muže ihned po okradení turisty. I tato skupinka skončila v cele s návrhem na uvalení vazby.

Po půlnoci se zatýkalo v již zmíněné Melantrichově ulici. Zde jsme zadrželi v krátkém časovém sledu hned tři podezřelé osoby. Dvě ženy a jeden muž putovali taktéž na služebnu. Ženám bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže a jejich věc řešena ve zkráceném přípravném řízení. Muž bude z trestného činu krádeže pravděpodobně obviněn. V rámci kontrol dále policisté zadrželi tři další osoby v celostátním pátrání, z nichž na jednu byl vydán příkaz k zatčení, na druhou příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ potvrdila Miklíková.