Na jeho zahradu dorazili veterináři ze záchranné stanice a neobvykle zbarvenou káni odchytili a převezli do záchranné stanice do Jinonic. Káně žádná viditelná zranění neměla, pravděpodobně se jednalo o otravu. Dravec se tak stal čtyřtisícím klientem Pražské zvířecí záchranky.

„Případy otrávených zvířat jsou totiž v okolí Prahy letos velmi běžné. Souvislost s nyní velmi rozšířeným plošným používáním pesticidů proti hrabošům se však zatím prokázat nepodařilo,“ sdělila vedoucí pomoci zvířat Kateřina Landová.

Nyní jsou častými pacienty netopýři

Pražská zvířecí záchranka pomáhá divokým zvířatům již od roku 2009. „Nejčastějšími pacienty jsou však v těchto dnech netopýři. Práce zvířecí záchranky spočívá výhradně v odchytech divokých zvířat v nouzi, první pomoci a v následném transportu do záchranné stanice či k veterinárnímu lékaři. Je časově flexibilní a dokáže na místo zásahu dorazit v relativně krátkém čase,“ říká Landová.

Veterináři také pomáhají informovat veřejnost o tom, jak se při kontaktu s divokým zvířetem chovat. Zvířecí záchranka funguje díky podpoře městských částí Praha 4, Praha 6, Praha 7 a Praha 10 a magistrátu. Stále ale jí chybí pokrýt přibližně polovinu potřebných nákladů, prosí proto o příspěvky ve veřejné sbírce.