V Lysolajích v pátek zaregistrovali účast přes 50 procent voličů, v celé ČR to bylo podle dosavadních odhadů přibližně 40 procent. Drahoš odhadl volební účast na 60 procent. "Jako vždycky se mluví o tom, že tyto volby jsou nejdůležitější. Já to slyším od devadesátých let a myslím, že vůbec nejdůležitější byly ty první volby v roce 1990. Ale tentokrát se mohou dostat do Sněmovny i další strany a je otázka zachování dosavadního směru České republiky.

Drahoš ukončil sběr podpisů 

Stát se může leccos, proto výsledek voleb očekávám docela s napětím," podotkl. Konec volebního klání má v plánu zhlédnout v nové volební kanceláři v Ungeltu společně se svým volebním týmem.
Drahoš ukončil na konci týdne sběr podpisů. K dispozici má přes 110 tisíc ověřených podpisů. Poznamenal, že i nadále bude pokračovat v kontaktní kampani, začne ji ale přizpůsobovat předvolebním debatám.

Drahoš patří mezi hlavní kandidáty prezidentské volby společně se Milošem Zemanem nebo Michalem Horáčkem. O post hlavy státu se uchází i další kandidáti včetně například bývalého velvyslance Pavla Fischera nebo lékaře Marka Hilšera.