Na dálnici D1 u Břežanského údolí by se brzy měly objevit informační tabule zakazující průjezd kamionů tímto místem. Umožnilo to kladné stanovisko ministerstva vnitra. Okresní ředitelství Policie ČR Praha – venkov však se zákazem nesouhlasí.

Podle něj bude obtížné řidiče kamionů kontrolovat a pokutovat za nedodržení zákazu. Stanovisko lokální policie však není rozhodující, poslední slovo řekne ministerstvo dopravy a následně odbor dopravy v Černošicích. Konečné rozhodnutí padne ještě v průběhu jara.

Ministerstvo dopravy obdrží žádost o povolení k osazení zákazových značek na dálnici v následujících dnech, ale díky kladnému stanovisku ministerstva vnitra je pravděpodobné, že se záměrem obcí bude souhlasit. „Zatím však nemohu předpovídat výsledek. Ale nebráníme se diskusi,“ sdělil Karel Hanzelka z ministerstva dopravy, které pokud instalaci značek povolí, tak na ně bude muset Ředitelství silnic a dálnic najít peníze. „Problém by to být neměl, máme finance i na neplánovaná dopravní značení,“ sdělila Martina Vápeníková.

Ve chvíli, kdy dostanou informační značky na dálnici zelenou, odboru dopravy již nic nebrání, aby okamžitě průjezd kamionů oblastí zakázal. „Musíme pak ještě dohodnout pár detailů s Prahou, které se to týká. Tam by však neměly vzniknout průtahy, vše je předjednané,“ řekla vedoucí oddělení pozemních komunikací MÚ Černošice Monika Semová.

Tématu se podrobně věnuje Pražský Deník dnes ( 16.4. 2007) na str. 8