Sage se o kamenech zmizelých dozvěděl při prohlídce Židovského města, kde ho průvodce upozornil na takzvané Stolpersteine. Tak se německy nazývají dlažební kostky, na kterých jsou vyryta jména obětí holocaustu, kteří žili poblíž místa daného kamene. V překladu to znamená „kameny, o které je možné klopýtnout pohledem“. Vyrytá jména šlo tehdy sotva přečíst, protože byly zaneseny špínou, a tak se Sage rozhodl, že je vyčistí.

Kameny začal také zaznamenávat do on-line mapy. Při svém výzkumu shromažďoval informace o obětech a jejich deportacích, fotografie a životní příběhy. Ty nyní vyjdou v knize, která propojuje jména s osudy jejich nositelů.

„Při čištění kamenů zmizelých jsem chtěl zjistit více informací o osobách, které kameny připomínají. Našel jsem spoustu informací pocházejících z různých zdrojů, často mi je sdělili příbuzní obětí. Cítil jsem, že by měly být shrnuty v jedné publikaci,“ vysvětluje Sage.

Kniha podle Sage najde uplatnění i ve školách. V rámci crowdfundingové kampaně na HitHitu, kde vybírá peníze na to, aby kniha vyšla, ji mohou přispěvatelé školám věnovat. „Kniha může dětem pomoci objevit něco o životě obětí. Je psána v angličtině, takže si i procvičí znalosti cizího jazyka,“ zmiňuje Sage. Doufá, že časem vyjde i v české verzi.

Z mnoha příběhů Sage zasáhl hlavně příběh Petra Ginze, který byl zavražděn v roce 1944 v Osvětimi, když mu bylo jen šestnáct let. Ginz byl talentovaný chlapec, který napsal několik literárních děl a v Terezíně založil dětský časopis Vedem.