„Rozhodli jsme se, že ulevíme rodičům a v době stávky učitelů nabídneme dětem alternativní program v podobě návštěvy naší zoologické zahrady za symbolickou 1 korunu,“ říká náměstek primátora Petr Hlubuček.

„I když obvykle slevami šetříme, nápad pana náměstka Hlubučka umožnit žákům a studentům v den učitelské stávky vstup do zoo za symbolické vstupné jsme přivítali. Ve středu 6. listopadu tak vstupné pro žáky a studenty činí 1 korunu a pro dospělé 50 korun,” doplňuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Zoologická zahrada je otevřena od 9.00 do 16.00 hodin a návštěvníci si v areálu mohou prohlédnout i nedávno otevřený Rákosův pavilon pro vzácné papoušky.

Z patnácti základních škol a osmnácti mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 8 se zítřejší stávky učitelů zúčastní sedm ZŠ a tři MŠ. Zbývající budou v běžném provozu.

Rodiče dětí ze stávkujících škol v Praze 8 mohou tak využít v rozšířeném režimu tří center: dětský klub Ďáblík, dětský klub Krabík a rodinné centrum Osmička. Ve všech třech klubech se o děti postarají již od 8 hodin až do 15 hodin. Celý den bude zdarma. "Jídlo pro své děti musí zajistit rodiče. Děti budou v klubech přijímány do naplnění kapacity. Kontaktní osobou pro rodiče je Magdaléna Červená, tel. 725 860 929," informovala městská část v tiskové zprávě.