Projekt, jehož cílem je nabídnout Pražanům neotřelé tipy na výlety, dostal název Poznej Prahu. Výsledkem bude série článků uveřejňovaných na blogu Campuj.online.

„Nápad vyplynul ze současné situace, která Čechům nedovolí naplno cestovat do zahraničí. Rádi bychom tak poukázali na fakt, že zajímavé procházky a výlety lze absolvovat jen kousek od našeho bydliště,“ popisuje mluvčí IPR Marek Vácha. „Cílem těchto článků je ukázat, že i v Praze lze aktivně trávit víkendy a objevovat skryté přírodní lokality v okrajových částech,“ dodává Vácha.

Průzkum má široký záběr

IPR dopředu vybral lokality, kam studenty posílá na průzkum. Jsou jimi: Klánovice, Kyje, Zbraslav, Radotín, Komořany, Čakovice, Vinoř, Řepy, Motol, Košíře, Čimice, Bohnice, Troja, Podbaba a jejich okolí.

Poznatky středoškoláků, o které se podělí s Pražany, mají široký záběr. Měly by mapovat přírodu, kulturní zajímavosti, unikátní budovy a jejich architekturu, historii místa a památné události či tradice. Zapomínat nemají ani na tipy, kde se občerstvit a dobře najíst, kde najít louku na piknik, hřiště pro děti i sociální zázemí.

Studentům, které výpravy na okraj města baví a do projektu se zapojili, budou kromě „zářezu“ do profesního CV odměnou také knihy a odborné studie nejen o architektuře či utváření veřejného prostoru, které institut pravidelně vydává.