Břevnovv sobotučekají manévry. Areál u obory Hvězda zaplaví až 60 tisíc fanoušků. Už teď je totiž na megakoncert skupiny Kabát prodáno přes 50 tisíc lístků.

Tuzemští rockoví matadoři tak v počtu diváků s přehledem převálcují nedávný pražský koncert Madonny.

Chybí parkoviště

Už s předstihem se lidé obávají potíží, a to zejména v dopravě. Areál na Vypichu je totiž daleko od stanice metra Dejvická a organizátoři na místo nedoporučují cestovat autem. Chybí zde totiž velké parkoviště, které by příliv tisíců lidí dokázalo pojmout.

„Akci připravujeme tak, abychom způsobili co nejmenší potíže,“ informoval manažer kapely Radek Havlíček. V areálu mezi ulicemi Bělohorská a Ankarská už jsou připraveny čtyři tribuny a také velké pódium, kde Kabáti vystoupí.

Posílené spoje, žádné parkoviště

První dobrou zprávou je, že dopravní podnik (DP) zítra posílí MHD. „Návštěvníkům koncertu doporučujeme využít k přepravě linku metra A s výstupem ve stanici Dejvická a dál posílenou tramvají 36, po 18. hodině pak také linkou osm,“ radí Eva Dydová z oddělení komunikace DP.

Jestliže se ale na koncert chystá 60 000 lidí, bez potíží se doprava stejně neobejde. Na Kabáty nepochybně přijede i několik tisíc mimopražských fanoušků. Těm město doporučuje využít některé z P+R parkovišť, která se nacházejí u mnoha stanic metra, takže dál mohou lidé pokračovat hromadnou dopravou. Na trase metra A je například parkoviště u Depa Hostivař.

„Návštěvníci koncertu by se určitě neměli snažit jet autem až k Vypichu, protože tam nezaparkují. Doporučujeme nechat vůz na Strahově, kde je přibližně tisíc míst,“ upozornil mluvčí Prahy 6 Martin Šalek.

Dohled desítek policistů

Na akci nebude chybět několik desítek policistů, ale ani hasiči a záchranáři. Policie bude na řadě míst řídit dopravu.

„Doufám, že nás tady nebudou koncertem rušit až hluboko do noci,“ obává se jedna z obyvatelek Vypichu Marta Králová a není jediná. Pořadatelé ale slibují, že nepřekročí 22. hodinu a nebudou rušit noční klid. Jinak by jim hrozila pokuta. Tu mohou dostat i tak. Na místě totiž budou pražští hygienici měřit hlukovou zátěž.

Přijít včas se rozhodně vyplatí

Pořadatelé doporučují návštěvníkům, aby přišli s dostatečným předstihem. Kabáti mají začít hrát přesně ve 20 hodin. „Brány do areálu se otevřou o čtyři hodiny dříve,“ řekl dále manažer Havlíček. Už v poledne by mělo být připravené před areálem občerstvení.

V předprodeji by měly být ještě lístky k stání za 390 korun. Vstupenky budou s největší pravděpodobností k dostání ještě před koncertem. Každý by ho měl mít ale raději už v předstihu a rozhodně by se neměl spoléhat na případné překupníky.

Pořadatelé ujišťují, že po skončení koncertu bude celý areál uveden kompletně do pořádku.