Nové domy s 200 byty a 240 parkovacími místy chce na louce mezi ulicemi Na Šabatce a Komořanská stavět developerská firma Central Group. O změnu územního plánu požádala už před lety. V roce 2010 tehdejší zastupitelstvo hlavního města narychlo zvýšilo takzvaný koeficient zástavby, čímž by umožnilo na tomto území postavit vyšší domy. Navýšení pak zamítl soud.

Bod byl na jednání zařazen na poslední chvíli

Nyní developer plánuje stavbu podle původního plánu. Městské části přispěje deseti miliony korun na výkup pozemků v centru Komořan. S výstavbou přesto nesouhlasí část místních obyvatel.

Podle nich výstavba přinese do oblasti další dopravu, kterou jediná silnice spojující Komořany s Modřany nemůže pojmout. Podle opoziční zastupitelky z Prahy 12 Hany Jandové by tito lidé na jednání přišli, bod byl ale na program zařazený až dva dny před jednáním. Jen za středu se na petici proti změně územního plánu podepsalo 66 lidí.

S výstavbou v této lokalitě podle zástupců Institutu a plánování rozvoje Prahy (IPR) nepočítá ani připravovaný metropolitní územní plán.

Čtěte také: Cena nádražních budov je pro obce moc vysoká, proto chátrají a pustnou dál