Ta by podle něj neměla plná přílišných oficialit. „Vynasnažíme se udržet nejen slavnostní, ale hlavně rodinnou atmosféru. Věříme, že přijdou lidé, kteří měli pana kardinála rádi a budou si chtít na něj v klidu zavzpomínat," uvedl. Doplnil, že účast přislíbili i příslušníci některých řádů.

Zasloužil se o ekumenickou spolupráci církví 


Pro pozvané bude program pokračovat v blízkém sídle pražského arcibiskupství, závěr bude ve znamení hudby v podání například Jiřího Pavlici, k dispozici bude nahrávka oratoria, které se vloni natáčelo v Karlíně v rámci akce Koncert pro kardinála, kde se připomínaly nedožité 85. narozeniny kardinála Vlka.
Kardinál Miloslav Vlk zemřel 18. března po těžké nemoci. Jeho tělo bylo o týden později uloženo do arcibiskupské hrobky v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Kardinál Vlk se výrazně zasloužil o ekumenickou spolupráci křesťanských církví v ČR.

Usiloval o přiblížení církve veřejnosti 

Jako biskup, kterým se stal po pádu komunistického režimu, pracoval na obnově zdevastovaných církevních struktur a usiloval o navrácení církevního majetku. Ve funkci pražského arcibiskupa Vlk třikrát hostil v ČR papeže.
Usiloval o přiblížení katolické církve veřejnosti a po odchodu z čela české katolické církve se Vlk často kriticky vyjadřoval i k politické situaci a politikům. Historikové oceňují také jeho přínos k česko-německému dialogu a usmíření obou národů.