Nejoblíbenější obědová jídla1. smažený řízek
2. svíčková na smetaně
3. vepřo - knedlo - zelo
4. smažený sýr
5. guláš
6. vepřový vrabec
7. špagety
8. smažený květák
9. jídla z mletého masa (sekaná, hamburger…)
10. halušky
*Podle výzkumu společnosti Chèque Déjeuner

Ankety, kterou společnost uskutečnila, se zúčastnila necelá tisícovka respondentů a výsledky pak porovnali s daty téměř tří tisíc restaurací. Suverénně první místo obsadil smažený řízek, který si objedná dvakrát více lidí, než svíčkovou. Saláty se do první desítky nedostaly vůbec, i když se v létě na talířích objevují stále častěji. Těsně pod čarou se umístily i ovocné knedlíky. Ani jiná sladká jídla nehrají 
v poledních menu prim.

Jiný kraj, jiné oblíbené chutě

„Jednotlivé kraje se lišily, v Praze respondenti uváděli mnohem častěji než v jiných krajích salát, na Moravě se na prvních příčkách oblíbenosti objevily halušky a v Ústeckém kraji zase s přehledem vyhrál smažený sýr," sdělil ředitel společnosti Chèque Déjeuner Jiří Kráčmar.

Více než jedna třetina dotázaných si k obědu objedná pravidelně i polévku. U mužů je podíl ještě větší, polévku si dopřeje každý druhý. Pouze polévku s pečivem obědváme jenom zřídka. Zvláštní kategorií jsou moučníky. Ten si dopřejí, převážně ti lidé, kteří mají k dispozici stravenky vyšší hodnoty. K obědu si každý druhý Čech objedná limonádu.

Většina restaurací má v nabídce vhodné polévky a zeleninová jídla, která zapadají do zdravého jídelníčku, ale v obědovém menu se tak často nevyskytují. Výživoví poradci často doporučují, aby oběd tvořil aspoň dva chody. Například zeleninový předkrm, nezahuštěná polévka a k druhému nejlépe grilované maso nebo ryby. Nedoporučují také používat kečup a další dochucovadla.

Samozřejmě není potřeba si každý den dávat salát. Pokud strávníci zvolí polévku s pečivem, tak jako hlavní jídlo. „Když svíčková s knedlíkem, tak třeba jen s poloviční porcí knedlíků. Není nutné vyhýbat se smaženému masu, jen myslet na to, že příloha k němu je vhodnější zeleninová. Jíst vyváženě určitě neznamená hladovět, ale pouze přizpůsobit energetickou hodnotu jídla způsobu života," řekla pro Deník mluvčí společnosti Edenred Daniela Pedretová.

I když restaurace v České republice nabízí klasická jídla, snaží se to změnit. Saláty jako hlavní jídlo jsou dnes součástí menu skoro ve dvou třetinách restaurací, zatímco před třemi lety je nenabízela ani polovina. Výrazně vzrostl také počet stravovacích zařízení, kde lze k obědu dostat alespoň jedno nesmažené zeleninové jídlo. Více než padesát procent restaurací dnes nabízí poloviční porci přílohy a o poznání dostupnější jsou i menší porce celých hlavních jídel.

„Restaurace nemusejí vždy o zájmu lidí vědět. Lidé se totiž většinou neptají, zda lze dostat zdravější pokrmy, ale vybírají z nabízeného menu. Pokud tam preferované jídlo nenajdou, v naprosté většině zvolí některou z nabídek, aniž by se dál doptávali," říká Iva Málková, specialista na zdravou výživu z hnutí STOB (Stop obezitě).

Stravenkami platí polovina strávníků

V České republice dostává příspěvek na stravování ve formě stravenky přibližně 
1,3 milionu zaměstnanců. V poledne je v restauracích využívá přibližně 54 procent lidí. V Praze utratí lidé za polední menu v průměru 120 korun, ve Středočeském kraji 98 korun. Vyplývá to z průzkumu služby DameJidlo.cz, podle kterého průměrnou cenu za oběd v hodnotě sto korun zvedají hlavně luxusní restaurace.

Z dlouhodobých průzkumů se stále zjevněji potvrzuje, že životní styl má přímý dopad na naši produktivitu a pracovní výkon. „Z nedávno publikované série studií amerických vědců vyplynulo, že zaměstnanci, kteří během polední přestávky nejí, mají nižší produktivitu než ti, kteří si udělají pauzu na kvalitní oběd," říká ředitel společnosti Chèque Déjeuner Jiří Kráčmar.

Podobný obědový výzkum uspořádala společnost Chèque Déjeuner v dalších zemích, kde má pobočky. Podle výsledků se každá země drží svých zaběhlých stereotypů. Na Slovensku vedou známé halušky, v Polsku bychom nejčastěji viděli typický boršč a v Německu asi nikoho nepřekvapí klobásy nebo eintopf. V Itálii jedí těstoviny a pizzu, ve Francii vařené hovězí, ale také sendviče.

Zajímá nás! Co si v restauraci nejraději objednáváte k obědu? Dejte nám, prosím, vědět v diskuzi pod tímto článkem.