„Na pomníku člověka, který se obětoval, aby zachránil morálku zlomeného národa, by neměla být kytice od zahořklého, škodolibého, cynického pohůnka východních totalitářů, který pohrdá občany a společnost by rád stabilizoval podle čínského vzoru,“ stojí mimo jiné na vzkazu aktivistů.

Celou sobotní akci odsoudil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém Twitteru. „Nenávistná fašistická spodina české společnosti opět vylezla ze smrdutého přítmí, aby zneuctila památku Jana Palacha a zaútočila na člověka, který v roce 1989 aktivně pomáhal návratu svobody.“ 

„Jsme REBELOVÉ české politiky. Založili jsme tuto skupinu pro všechny nespokojené lidi s českou politickou scénou,“ uvádí aktivisté na svém facebookovém profilu. Skupina vznikla koncem loňského roku a hlásí se například k vyhození květin předsedy SPD Tomia Okamury do koše na výročí 17. listopadu v minulém roce.

Stejně skončily i kytice k uctění památky Dne boje za svobodu a demokracii připomínajícího události roků 1939 a 1989 od prezidenta Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO). Policie po incidentu uvedla, že věc považuje za přestupek a postoupila ji správnímu orgánu, kterým je úřad Prahy 1. Úředníci Prahy 1 rozhodli o uložení pokut ve výši 2 tisíce Kč za kytici. Jedná se podle nich o přestupek proti majetku.