Nové centrum Tělocvična otevřela minulý týden Praha 1. „Je určeno pro seniory a další občany Prahy 1. Cvičení jsou pro obyvatele naší městské části zdarma,“ řekla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Trvalý pobyt prověří pracovnice při první návštěvě pomocí občanky. Centrum nabídne lekce orientálního tance, sebeobrany, pilates, pro méně pohyblivé i cvičení na židlích.

Pestrý seznam aktivit

Po prázdninové pauze začala znovu fungovat i běžecká škola v Praze 6. Zájem byl koncem školního roku takový, že městská část přidala jeden trénink navíc. Praha 4 zase vsadila na jógu.

Seznam aktivit, do kterých se mohou Pražané s „radničními“ trenéry pustit, je pestrý. V Holešovicích je to například rehabilitační cvičení, v Praze 9 cvičí maminky, zatímco děti odpočívají v kočárcích, v Malešicích lze vyrazit na skupinový nordic walking. Vždy je dobré předem si ověřit, zda není nutné mít na trénink rezervované místo. Informace jsou na webech městských částí.

33 milionů za fitparky

Venkovní cvičení podpoří i magistrát. Spolu s Českým olympijským výborem rozdělí městským obvodům 33 milionů korun na stavbu fitparků. „Plníme slib, že zlepšíme sportovní infrastrukturu pro veřejnost. Nabídneme fitness stanice, na kterých si Pražané zacvičí zdarma, a to v kteroukoliv denní dobu,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek.

V metropoli by mělo za zmíněnou sumu vzniknout víc než 50 venkovních posiloven. Na kterých místech přesně budou stát a jaké cvičební prvky v nich budou, rozhodnou samy městské části.

close Kde v Praze cvičit. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in