Jména, mezi nimiž se volí, vybrali pracovníci Zoo Praha. Rudolf (Rudi) připomíná císaře Rudolfa II. a jeho pražskou zvířetnici, kterou můžeme považovat za jednu z prvních zoologických zahrad v Evropě.

Hlasování je mírně zpoplatněno

Nandimithra (Nandi) byl na přelomu letopočtu slavným mahautem válečných slonů na dnešní Srí Lance, odkud pocházejí i matky našich letošních sloních mláďat. A jméno Hanno odkazuje k jednomu ze slavných slonů evropské historie, který žil v 16. století a portugalský král jej daroval papeži.

Hlasování o jménu slůněte je mírně zpoplatněno ve prospěch výstavby nového pavilonu goril. Sloni jsou před povodněmi již v bezpečí, gorily však zatím ne…

Do hlasování je možné se zapojit třemi způsoby:Zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ZOOPRAHA na telefonní číslo 87 777 (cena jedné této DMS činí 30 Kč, na nový pavilon goril přispějete 28,50 Kč). V odpovědní zprávě obdržíte unikátní kód a odkaz na stránku, kde lze hlasovat pro jméno slůněte a současně mu popřát do života. Čím originálnější přání, tím větší šance, že hlasující získá některou ze zajímavých cen.
Zakoupením hlasovacího lístku v Zoo Praha. Tyto lístky jsou k dispozici na pokladnách zoo a v prodejnách suvenýrů a stojí 20 Kč. Rovněž na nich je prostor pro přání slůněti. Hlasovací lístky se vyplňují na místě a vhazují do určených schránek.
Online platbou na stránkách darujspravne.cz v sekci Pojmenuj slůně – podpoř nový pavilon goril. Každý hlasující o jméně malého slůněte přispěje částkou ve výši minimálně 30 Kč na nový pavilon pro gorily.

Jak bylo zmíněno, každý kdo slůněti popřeje, může zároveň získat ceny Zoo Praha. Po celou dobu hlasování budeme každé úterý vyhlašovat autory nejvtipnějších a nejoriginálnějších přání, kteří vždy získají tyto ceny:
1. cena: chovatelem na jeden den – prožijte jeden den jako chovatel u atraktivních zvířat Zoo Praha – u žiraf, kočkovitých šelem, plazů či ptáků
2. cena: roční rodinná vstupenka (12 vstupů)
3. cena: prohlídka s průvodcem a setkání s kontaktním zvířetem
4. cena: krmení žiraf + výroba papíru ze sloního trusu
5. cena: pět jednorázových rodinných vstupenek
Vybírat jméno lze od 1. listopadu až do poledne 27. 12. Po nich proběhnou slavnostní křtiny slůněte.

Čtěte také: Německá a Pražská zoo si vyměnily lachtaní samičky