Každý den jezdí do práce z Čakovic do Jinonic. Petr M. je každodenním účastníkem dopravního marasmu na Jižní spojce. „Standardně mi to trvá okolo 45 minut, ve čtvrtek to ovšem trvalo neuvěřitelné dvě hodiny a čtvrt," postěžoval si Pražskému deníku.

Situace na spojce komplikuje lidem život 

Místo 25 najel 57 kilometrů. Čtvrteční ráno tak strávil místo prací vyčkáváním v kolonách. Nad Barrandovským mostem směrem dolů na Jižní spojku totiž vězela několikakilometrová řada aut.

„Jižní spojka byla totálně ucpaná," popisuje řidič. Situace, která se poslední dny pravidelně opakuje. Kromě najetých kilometrů ho ale víc mrzí zbytečná ztráta času. „Je to hrůza, to abych jezdil do práce o několik hodin dříve," rozčiluje se Petr M. Ten rozhodně není jediný, komu dopravní situace na Jižní spojce komplikuje život.

Omezení způsobuje dopravní problémy v Praze

„V podlední době se to určitě zhoršuje," komentuje Karel S. „Jezdím z D1, jak je sjezd na Kačerově a v pátek jsme tam poskakovali doslova po metrech," uvádí řidič. „Příčina byla zřejmě v opravných pracích, bylo tam zúžení," dodává. Cesta do práce se mu tak protáhla o přibližných 20 minut.

Omezení provozu na jedné z páteřních pražských komunikací ovlivňuje dopravu v celé metropoli.

Po čtyřměsíčním ochromení Jižní spojky kvůli opravám mostu přes Michelskou ulici a na něj navazujícího mostu přes železniční trať se řidiči musí potýkat s novými omezeními. Páteřní silnice patří k nejvíce vytíženým pražským komunikacím.

Co způsobuje problémy na spojce 

„Denně jí projede na 120 tisíc vozidel. Každé omezení tak má své důsledky," uvedla Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací. „Vždy ale musí být zachovány 2 a 2 pruhy, proto se provoz převádí do protisměru," dodala.

Nynější dopravní problémy způsobuje zejména omezení v ulici Vrbova ve směru na Barrandovský most. Od 28. září až do konce října zde provádí práce na silnici Technická správa komunikací. Provoz je zde převeden do protisměru.

V ranní špičce se tvoří kolony 

„Mezi ulicí Vrbová a Barrandovským mostem je provoz stažen ze tří pruhů do dvou, jeden pruh je převeden do protisměru," okomentoval tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„V důsledku těchto opatření se v ranní a odpolední špičce v daném úseky tvoří kolony," vysvětlil. Situace ale není lepší ani v protisměru. Dopravu totiž komplikuje mimo jiné to, že na několika místech probíhají další drobné úpravy.

Na spojce probíhá údržba

Čtvrteční dopoledne na Jižní spojce navíc přineslo i autonehodu. Za sjezdem do ulice V Korytech se střetl automobil a nákladní vozidlo. Neprůjezdný byl pravý jízdní pruh. Bez problémů není ani návazná Štěrboholská spojka.

Tam od konce prázdnin do začátku prosince probíhá souvislá údržba komunikace, provoz je po částech převeden do protisměru. Řidiči tak budou muset být i dál trpěliví. Situace se nejméně do konce října nezlepší.

Čtěte také: Pomoc lidem, nebo jen výtah do politiky?