Zde totiž ve večerních hodinách proběhne jezdecký galavečer, na němž Česká jezdecká federace vyhlásí nejlepší jezdce z osmi disciplín, které sdružuje. Právě městská jízdní policie má čestnou stráž před začátkem ceremonie, jež začíná okolo 18 hodiny.

„Dost mě tu strážnici na koních překvapili. Běžně je vídám spíše v parcích," říká kolemjdoucí Anna Mášová.

Ač se jedná o jezdecký večer, příliš lichokopytníků se zde neobjeví. „S účasti živých koní na galavečeru jsme zpočátku nepočítali," prozradil hlavní organizátor večera Josef Malinovský. Kopytníci totiž nepříliš dobře snášeli netradiční situaci a jejich majitelé se o ně obávali. I proto se organizátoři rozhodli přizvat koně městské policie.

Koně stráží a dodávají význam

Pražská policie spolupracuje s Českou jezdeckou federací už dlouhodobě. „K Jezdeckému galavečeru do jisté míry patří, a proto věříme, že čestná stráž dodá celé akci na významu," uvedl Malinovský s dodatkem, že právě policejní starokladrubáci mají pomoci i s prezentací jezdeckého sportu veřejnosti.

Celý ceremoniál má v Národním domě na Vinohradech trvat celkem devadesát minut. Během něj má být oceněno přes třicet jezdeckých osobností. Na předávání cen pak volně navazuje volná taneční zábava.