VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průjezd mezi dálnicemi se zrychlí

Malešice -Řidiči projíždějí Prahou ze severu na jih nebo naopak úpí.

6.4.2008
SDÍLEJ:

Výrazného zlepšení se řidiči dočkají příští rok, na kdy město plánuje dokončení Vysočanské radiály./Ilustrační fotoFoto: Martin Divíšek

Na rychlý průjezd městem mohou zapomenout. Hlavně v oblasti Malešic či Černého mostu je na mnoha místech brzdí semafory a předepsaná padesátka.

Výrazného zlepšení se dočkají příští rok, na kdy město plánuje dokončení Vysočanské radiály, která umožní bezproblémový přejezd z brněnské na ústeckou dálnici. Řidiči totiž sjedou z ukončení dálnice v Záběhlicích na Jižní spojku, dojedou po ní přes Šterboholskou spojku a část Pražského okruhu až k Satalicím, kde po Vysočanské radiále dojedou na Kbelskou ulici a tou až na dálnici.

Mimo zástavbu

K plynulému provozu mezi oběma dálnicemi přispěje také dokončení mimoúrovňové křižovatky v Liberecké ulici.

Podle informací Deníku město původně plánovalo dokončit Vysočanskou radiálu na začátku příštího roku, ale na několika místech se objevili problémy s výkupem pozemků. „Chtěli bychom to však stihnout příští rok,“ sdělil radní pro dopravu Radovan Šteiner, podle kterého budou plánované stavby náhradou Pražského okruhu na severovýchodě, který zde není oproti částem na ostatních okrajích Prahy prioritou. „Bude to však mimo obytnou zástavbu,“ dodal.

Sedm radiál

Pražský dopravní systém počítá v konečné podobě se sedmi hlavními radiálami, které budou mít charakter rychlostních komunikací s omezeným přístupem a důsledným oddělením pěší a cyklistické dopravy. Tyto radiály propojí Pražský okruh s Městským okruhem.

„Další rychlostní komunikace se neplánují. Ostatní komunikace, které se budují nebo se s nimi do budoucna, mají charakter místních komunikací, byť jsou i vícepruhové a mají neomezený přístup včetně cyklistické dopravy,“ řekl šéf magistrátního odboru dopravy Jan Heroudek. Příkladem takové komunikace je prodloužení Rohanského nábřeží směrem z centra ke Švábkům.

Realizované radiály

Radlická – v úseku dálnice D 5 – Bucharova,

Prosecká – propojuje dálnici D 8 s Městským okruhem v Povltavské,

Štěrboholská – propojuje Pražský silniční okruh u Běchovic (budoucí připojení silnice R 12) s Městským okruhem v prostoru křižovatky u ul. Přetlucké,

Chodovská – propojuje dálnici D 1 s Městským okruhem v prostoru křižovatky s ul. Spořilovskou,

Chuchelská – propojuje silnici R 4 s Městským okruhem v prostoru křižovatky s Barrandovským mos­tem.

Naplánované radiály

Radlická – propojí dálnici D 5 s Městským okruhem na Strakonické v úseku Bucharova – Strakonická,

Břevnovská – propojí silnici R 6 na Karlovy Vary s Městským okruhem v prostoru vyústění Strahovského tunelu na Patočkovu,

Vysočanská – propojí silnici R 10 na Mladou Boleslav s městským okruhem v prostou křižovatky Balabenka.

Zdroj: Odbor dopravy magistrátu hl. města Prahy

Autor: Jan Puci

6.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Uber. Ilustrační foto.
14

Praha navrhne celostátní regulaci UBERu

Rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Vězeňská služba i ministerstvo popřely zhoršení Nikulinova zdraví

Vězeňská služba i ministerstvo spravedlnosti popřely zprávu z ruského tisku ohledně zdravotního stavu údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová dnes na dotaz ČTK sdělila, že Nikulinovo zdraví se od nástupu do české vazby nezhoršilo. Mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová doplnila, že informace uvedená v listu Izvestija není pravdivá.

Pražští soudci se obrátili na Ústavní soud kvůli odebírání DNA

Senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Vierou Horčicovou navrhl Ústavnímu soudu zrušení dvou ustanovení zákona o Policii ČR, která upravují odebírání a uchovávání biologických vzorků u podezřelých či obviněných osob. Uvedl to dnes server Česká justice. Ustanovení jsou podle pražských soudců z hlediska práv zaručených ústavou i Listinou základních práv a svobod nedostatečná. Požadují stanovit jasnější pravidla, která by zamezila případnému zneužití těchto citlivých údajů. Postup policie při odebírání a uchovávání vzorků DNA delší dobu kritizují i někteří odborníci či organizace na ochranu lidských práv.

VÍME PRVNÍ

Metnar: Komárka jsem mlčenlivosti nezbavil. Může se obrátit na policii

Lubomír Metnar Deníku řekl, že nehodlá hrát roli jazýčku na vahách v kauze, o níž nemá informace. Navíc žádost členů mandátového a imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti byla podle něj nekonkrétní.

Klíčníci v pondělí vyzvednou korunovační klenoty

Klíčníci v pondělí po necelých dvou letech opět odemknou v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu a vyzvednou korunovační klenoty. Pro veřejnost budou zdarma vystaveny ve Vladislavském sále od 16. do 23. ledna. Společně s nimi si budou moct lidé prohlédnout i například svatováclavskou zbroj. Výstava se uskuteční v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT