Ktragické události došlo dnes krátce po poledni na stavbě aquaparku vČestlicích nedaleko hlavního města. Vuzavřeném areálu staveniště se zřítil vysoký jeřáb a zabil dva lidi, třetího vážně zraněného muže dopravila záchranná služba do nemocnice.

„Při montáži jeřábu došlo ze zatím nezjištěných příčin kjeho zřícení. Na místě zemřely dvě osoby a jedna byla těžce zraněná, pravděpodobně se jednalo o montéry, kteří pracovali na jeřábu,“ řekla Deníku mluvčí policie Praha-venkov Jana Žďárská. Na místo kromě policie zmístního oddělení přijela i kriminální služba. „Zahájili jsme úkony ve věci podezření spáchání trestného činu ublížení na zdraví, kromě kriminalistů nehodu na místě šetří i Oblastní inspektorát bezpečnosti práce Středních Čech a soudní znalec voboru stavebnictví,“ pokračovala mluvčí.

close zoom_in

„Na místo jsme poslali dvě sanitky zŘíčan a jednu zJesenice. Dva muži podlehli svým zraněním hned na místě, jednoho znich se naši lékaři pokoušeli resuscitovat a obnovit základní životní funkce, ale již to nebylo možné. Třetí vážně zraněný muž měl vážně zraněnou páteř. Po poskytnutí první pomoci a jeho zajištění dopravila helikoptéra do Ústřední vojenské nemocnice vpražských Střešovicích,“ uvedla krátce po nehodě mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Policii a záchranářům asistovali i středočeští hasiči. „Na místě zasahovali profesionálové zŘíčan a dobrovolní hasiči zPrůhonic. Pomáhali jsme kde bylo potřeba s vyprošťováním obětí a pohybem ze spadlým strojem pomocí techniky, kterou disponujeme,“ informovala mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Policie podle mluvčí čeká na výsledky posudků, které vysvětlí příčiny nehody a pak bude jasné, jakým směrem pokračovat ve vyšetřování.

close zoom_in