Jednání by mohla prodloužit i diskuse o programu, zastupitelé totiž nejdříve dokončí dvakrát přerušené říjnové jednání, poté budou jednat o programu toho navazujícího řádného. Podle dostupných informací by ve čtvrtek nemělo přijít na řadu odvolávání radních a volení nových.

Prvním problémem, který by mohl nastat, je nové znění jednacího řádu zastupitelstva, které je na programu nedokončeného jednání. Někteří zastupitelé by měli navrhovat další změny, například zrušení tříminutové lhůty pro vystoupení zastupitelů při projednávání programu jednání, nebo budou chtít řešit zavedení bloku interpelací pro starosty městských částí.

Proti tomu jsou ANO a ČSSD. Zároveň by se mohl podle oslovených zastupitelů objevit návrh, že by zastupitelstvo automaticky jednalo dva dny. Nyní je jednání jednodenní s možností prodloužení, kterou musí zastupitelé při daném jednání odhlasovat.¨

Snížení počtu heren

Dlouho by se mohlo diskutovat také o novele vyhlášky o hazardu, kterou předložila primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a která by měla být na programu navazujícího řádného jednání. Novela sice snižuje počet heren o 98 na 215, avšak nově má zavést přechodnou lhůtu, během níž by herny byly zavírány k datu, kdy jejich provozovatelům končí licence. Herny by tak fakticky začaly mizet až v roce 2019.

„To je naprosto směšné a absurdní," uvedl například zastupitel a předseda pražské Strany zelených Ondřej Mirovský. Piráti zase oznámili, že proti primátorčinu znění novely plánují navrhnout změnu, která by přechodnou lhůtu zrušila.

Druhým problémem novely vyhlášky o hazardu je, že proti nyní navrhované verzi měl původně zmizet zhruba dvojnásobek heren. TOP 09, ODS a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) po vzájemném úterním jednání uvedly, že budou chtít právě o tomto jednat.

Rozpad koalice

Pražští zastupitelé by ve čtvrtek měli mít dvě zasedání. Jednak se ráno v 9 hodin sejdou, aby dokončili své dvakrát přerušené jednání, které začalo na konci října a pokračovalo 5. listopadu. Jakmile jej dokončí, další pravidelné schůzi bude předcházet jednání o jejím programu, které by se mohlo protáhnout na několik hodin.

TOP, ODS a Trojkoalice budou podle úterního vyjádření chtít změnit navrhované pořadí, a to tak, aby novela vyhlášky o hazardu byla hned na začátku jednání.

Jednání zastupitelů začalo 22. října v 9 hodin. Poprvé bylo přerušeno poté, co byli v noci odvoláni hlasy opozice i koalice náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ) a radní Michal Hašek (ANO), Hana Nováková a Irena Ropková (obě ČSSD).

To nakonec způsobilo rozklad koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Nová vládnoucí koalice dosud nevznikla. Podle informací ČTK by ale ve čtvrtek radní neměli být odvoláváni ani voleni. Podruhé bylo jednání přerušeno 5. listopadu po zdlouhavé diskusi o výši dotací městským částem.