Dopravní podnik původně předpokládal, že provoz by se do svých kolejí mohl vrátit v úterý večer. Během dne se ale ukázalo, že škody jsou výrazně větší než se očekávalo. Opravy tak byly naplánovány do noci na sobotu tak, aby tramvaje na všech dotčených linkách v sobotu ráno již jely po svých pravidelných trasách.

Jenže během středy přišel dopravce s novou informací: opravy potrvají do neděle a návrat k normálu be směl konat až v pondělí 10. srpna. Opravit se totiž musí nejen prasklé potrubí, ale i koleje a vozovka, které tekoucí proud vody výrazně poškodil. 

A jak jsou tedy nyní tramvajové linky vedeny? 

4 pojede  celodenně v trase:   SÍDLIŠTĚ ŘEPY - Anděl - Zborovská - Jiráskovo náměstí - Myslíkova - KARLOVO NÁMĚSTÍ - Moráň  - Palackého náměstí - Zborovská - Anděl - SÍDLIŠTĚ ŘEPY (náhrada linek 10 a 16)
6    …Otakarova - Divadlo Na Fidlovačce - Albertov - Karlovo náměstí…
10   SÍDLIŠTĚ ĎÁBLICE - Flora - Jiřího z Poděbrad - Muzeum - I.P.Pavlova  - Náměstí Míru – Vršovické náměstí – KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ (náhrada linek 4 a 22)
11   …Flora - Orionka – Náměstí Míru – I. P. Pavlova (v Bělehradské ul.)… (náhrada linek 10 a 16)
16   LEHOVEC - Flora - Jiřího z Poděbrad - Muzeum - I.P.Pavlova  - Náměstí Míru – Vršovické náměstí – KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ (náhrada linek 4 a 22)
22   …Koh-i-noor - Otakarova - Divadlo Na Fidlovačce - Albertov - Karlovo náměstí…
91, 97 a 99   …Náměstí Míru – I. P.  Pavlova (v Bělehradské ul.) - Otakarova - Divadlo Na Fidlovačce - Albertov - Karlovo náměstí…
96    …Otakarova - Divadlo Na Fidlovačce - Albertov - Karlovo náměstí…

Zastávka I. P. Pavlova (v Bělehradské ul.) je umístěna v obou směrech u křižovatky s ulicí Jugoslávská směrem k ulici Rumunská.

Náhradní autobusová doprava je zavedena pouze v nočním provozu, a to linkou X91 v úseku Lazarská – I. P. Pavlova. Přestup mezi tramvajemi a autobusy NAD je v zastávce I. P. Pavlova (v Bělehradské ul.).

V denním provozu je možno použít linky metra ze stanic Náměstí Míru, Muzeum, Karlovo náměstí a I. P. Pavlova.

Provoz autobusové linky 148 je rozšířen celodenně od 5:00 do 23:59 hod.