Polovina členů strany za ním stojí, druhá část požaduje jeho rezignaci. I podle toho to včera v Národním domě na Smíchově vypadalo. Z 550 členů se jich sněmu zúčastnilo jen 291.

Účast byla poloviční

Podle pražského předsedy Jana Bürgermeistera byla ale účast dobrá: „Čím větší počet členů strana má, tím větší problém je svolat členy,“ uvedl včera. Předsedou oblastní rady se stal starosta Velké Chuchle Stanislav Fresl. Mezi ostatními členy převažují zastupitelé, kteří se netají svou podporou Jančíka. Lukáš Herold, Petr Horák a Vojtěch Zapletal jsou radními, Jan Matoušek předsedá bytovému výboru, Miroslav Škaloud je bývalým starostou.

„Cíl byl, aby Milan Jančík nebyl v radě, protože veškeré konflikty se točí kolem něho,“ komentoval obsazení nový předseda oblasti Fresl. Podle něj by se měla situace pod novýmvedením zklidnit. Zdá se ale, že k tomu jen tak nedojde. „Výsledky nehodláme akceptovat. Sněm nebyl svolán v souladu se stanovami naší strany,“ zdůraznil zastupitel Ondřej Gál, který je hlavním Jančíkovým kritikem. „Udělali jsme politické rozhodnutí, které bylo sice trochu nad rámec, ale rozhodně bylo v duchu stanov,“ tvrdil Bürgermeister.