Alexandra Udženija, která od února tohoto roku působí jako náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví, opouští své místo starostky a radní MČ Praha 2, a dále zůstává jako zastupitelka. V radě MČ Praha 2 ji vystřídá Lucie Pechová, která bude vykonávat funkci neuvolněné místostarostky pro oblast sociální a zdravotnictví. Ta je předsedkyní správní rady nadačního fondu MČ Praha 2 Dvojka srdcem a dlouhodobě s Alexandrou Udženija v sociální oblasti spolupracovala.

„Dvojka je a vždycky bude mojí srdeční záležitostí, a tak rozhodnutí vzdát se mandátu starostky Prahy 2 nebylo vůbec jednoduché. Výsledky posledních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde nám voliči dali silný mandát, ale zamíchaly kartami a já se stala náměstkyní primátora pro oblast sociálních věcí, zdravotnictví a bytové politiky. Jako nejférovější řešení vůči všem považuji vzdát se mandátu starostky a nevykonávat obě funkce současně. Slibuji ale, že budu aktivní i jako řadová zastupitelka, a že se dál budu věnovat zejména sociálním tématům. Ať už je to Nadační fond Dvojka srdcem, nebo Kluby Dvojka pro seniory a Dvojka pro děti a rodiče. A samozřejmě i projektu Nový domov. Nepřestanu se starat o ty, kteří nejvíce potřebují naši pomoc a zaslouží si úctu a důstojné podmínky pro život,“ říká Alexandra Udženija.

Novým starostou MČ Praha 2 byl zvolen dosavadní místostarosta Jan Korseska, který s Alexandrou Udženija dlouhodobě v radě městské části zasedal a spolupracoval. Ve své gesci měl dlouhá léta na starosti oblast financí a tuto bude řídit i nadále.