Minulý týden byla zvolena Ženou regionu 2011 za Prahu. Ve čtvrtek večer, na slavnostním ceremoniálu v pražském hotelu Ambasador, pak byla díky hlasování čtenářů Deníku zvolena Ženou regionu za celou ČR.

„Moje sestra má můj neocenitelný obdiv a nevyčíslitelný dík za to, co dělá pro lidi, které vlastně vůbec ani nezná,“ řekla o Denise Billé její sestra Soňa Svobodová, která ji do soutěže přihlásila.

Billá nebyla jedinou oceněnou ženou. Cenu odborné poroty získala totiž Petra Bednářová. Původním povoláním veterinární technička, které se však změnil život po narození druhé dcery, která trpí Downovým syndromem.

Bednářová nerezignovala, ani nemyslela jen na sebe. V Domažlicích se začala angažovat v Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí.

Vystudovala sociální práci a v roce 2005 s kolegy založila nestátní neziskovou organizaci, která pomáhá hledat zaměstnání osobám se zdravotním postižením.

Letos otevřela prodejnu pekařství v Plzni, kde prodává výrobky z chráněné dílny Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Stodě. Celkem zaměstnává okolo 30 lidí se zdravotním postižením.

Petra Bednářová a Denisa Billá jsou jednoduše ženami, z nichž stojí za to vzít si příklad.

Čtěte také: Pomáhá vozíčkářům, daruje krevní plazmu a žije pro svůj sport