Po uzavření volebních místností bylo v sobotu odpoledne na štábu modrých dlouhou prázdno. Až kolem čtvrté hodiny dorazili místopředsedové Jan Zahradil a Martin Kupka. Později situaci a vývoj volebních grafů pozoroval a komentoval také lídr pražské kandidátky a někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Ten by za volební úspěch považoval patnáct procent v pražském zastupitelstvu. Svobodův „šéf" a současný předseda občanských demokratů Petr Fiala byl v odhadech poněkud skeptičtější. „Deset procent pro ODS v Praze by byl dobrý výsledek,"věřil její předseda. Nakonec občanští demokraté získali necelých jedenáct procent.

Atmosféra na štábu byla klidná. Možná i pro to., že bývalí lídři spojovaní s kmotry Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem se v Truhlářské neobjevili. Nedorazili ani Pavel Klega, Marie Kousalíková, Dalibor Mlejnský a další starostové, kteří obhajo-vali v jednotlivých městských částech svůj post.

Vyčkávání na výsledky voleb se tak obešlo bez špičatých bot a zbytečných okázalostí. Pila se červená frankovka a bílý veltlín. Chuť zpestřily řízečky, bramborový salát a ve večerních hodi-nách nakládaný hermelín, utopenci a pečená kachna.