„Milovníci zvířat budou mít příležitost opět oslavit svátek svatého Františka – patrona přírody, který spadá na 4. října. Nicméně my si ho společně připomeneme o tři dny později na Parukářce. Program letošního ročníku Dne domácích mazlíčků nabídne řadu aktivit včetně konzultace s odborníky z veterinární poradny, jak správně chovat doma zvíře a jak s ním dobře zacházet,“ popsala starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Návštěvníkům bude k dispozici bezplatná poradna veterináře, ve stánku městské policie zase rady poskytnou zkušení psovodi. Ti vysvětlí, jak zajistit bezpečný kontakt se psem. Poté strážníci ukáží výcvik policejních psů a koní.

Na místě experti lidem vysvětlí, jak chovat prasátko v domácnosti. Organizace Herpetology.cz zase představí plazy, obojživelníky a jiné terarijní zvířata. Zajímavou atrakcí bude i králičí hop – sportovní disciplína, při níž závodí králík vedený na postroji a zdolává různé překážky.

Punťova první psí cukrárna bude servírovat psí zmrzlinu a jiné pamlsky pro pejsky a kočky, a to bez umělých sladidel. Na Parukářce nebude chybět ani fotokoutek, kde se bude moci každý vyfotit se svým domácím zvířetem. Děti se pak mohou těšit na malování na obličej a další aktivity.