Výluka tramvajové tratě pod a v okolí Vyšehradského tunelu, která začala v pondělí a potrvá až do konce listopadu, znamená potíže s cestováním v Praze pro tisíce lidí denně. Aby problémy s dopravou byly co nejmenší, připravily České dráhy poměrně rychlé železniční spojení z oblasti Braníka a Modřan.

Z Modřan do centra města dojedou železniční linky S8 za 25 až 30 minut. „Na lince samozřejmě platí předplatní jízdenky Pražské integrované dopravy i jízdenky PID pro jednotlivou jízdu,“ upozornil mluvčí Ropidu, společnosti na plánování dopravy v Praze, Filip Drápal.

Kromě ostatní náhradní dopravy tedy jede linka S8 v úseku Dobříš/Čerčany – Vrané nad Vltavou – Braník – Vršovice. Ve stanici Vršovice je možné pokračovat navazujícími vlaky až na hlavní nádraží, případně přestoupit na tramvaje.

Vlaky bez zpoždění

Z důvodu zahlcení okolních komunikací objíždějícími automobily může docházet ke zpožďování náhradních autobusů, které odvážejí cestující na Smíchov nebo k metru C. „Žádný z těchto problémů ale vlaky na modřanské trati nemají. Proto doporučujeme cestujícím využít linku S8, která dokáže přepravit lidi do centra rychle a bez zpoždění,“ vysvětlil dále mluvčí Filip Drápal.

Navíc vlakové spojení zkracuje některé dojezdové časy. „Jízda linkou S8 nabízí rychlé spojení mezi jednotlivými částmi města. Z Modřan do Vršovic jede vlak 15 minut, na hlavní nádraží pak s navazujícím přestupem jen o 10 až 15 minut déle. Lidem z Komořan, Modřan a Braníka se tak během tramvajové výluky nabízí rychlá a poněkud opomíjená alternativa jízdy,“ informoval o výhodách spojení Alois Kašpar, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD pro Prahu a Středočeský kraj.

„Cestující s pražskou tramvajenkou mají jízdu linkami S, tedy i linkou S8, v ceně předplatního kupónu. Cestující bez tramvajenky mohou cestovat jak na jízdenky Českých drah, tak na jízdenky MHD,“ uzavřel Kašpar.