Co říká o Libni starosta městské části Praha – Velká Chuchle Lenka Felix?
Chuchle byla a je dobrá adresa. Dříve, jako vesnička za Prahou, byla cílem výletů Pražanů a turistů, ať už na dostihy nebo do krásné krajiny v okolí. Dnes tu zeleň máme stále kolem sebe a do centra máme kousek. Chceme, aby se nám v Chuchli dobře žilo, aby se lidé navzájem potkávali, mohli spolu trávit více společného volného času. Prioritou radnice je spokojenost našich občanů a dobré sousedské vztahy. Všechny další věci spojené s rozvojem Chuchle, závisí na tom, jak se to „uchopí“, ale to by dalo na samostatný článek. A plánů je hodně…

Lenka Felix.

Věděli jste že…

…O původu jména Velké Chuchle se vedou dohady. Prý by mohlo být odvozeno od slov blíže neurčeného českého knížete, který zde jednou lovil zvěř, při tom si kýchl, a pronesl „Hle, chuch!“. Střízlivější teorie hovoří o odvození ze jména místního šlechtice, jistého Chuchla, nebo od slova chuchvalec.

…S Chuchlí jsou provázány začátky české aviatiky. V roce 1911 přistál se svým letadlem Blériot XI na závodišti Jan Kašpar po úspěšném překonání dálkového letu z Pardubic do Prahy. Vzdálenost 121 km překonal za 92 minut. Jeho letoun je dodnes uložen v Národním technickém muzeu.

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918–1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.