Co říkají místní lidé

Jan Martínek
Radotín je ideálním místem k životu – jako městská část Prahy má s jejím centrem velmi dobré dopravní spojení MHD, a zároveň se mohou jeho obyvatelé zakrátko dostat do krásné přírody. Můžeme zde využívat též poměrně kvalitní nabídky služeb. Co ovšem Radotín a jeho obyvatele dlouhodobě trápí, je intenzivní doprava – lidé přijíždějící svými automobily za prací do Prahy neúměrně zatěžují naše životní prostředí. Velkým tématem také zůstává otázka parkování a provozu v oblasti základní školy a biotopu.

Jan Martínek.

Co říká o Radotínu starosta městské části Praha 16 Karel Hanzlík?
Jsem z Radotína – a jsem na něj opravdu hrdý. Už to není to někdejší šedivé městečko s cementárnou. Má přenádherné okolí a my se snažíme, aby byl celý čím dál příjemnějším místem k bydlení. Lidé tu jsou rádi, rádi se sem vracejí a spousta dalších odjinud by se tu ráda usadila. Když tu chvíli pobýváte, pochopíte proč.
Karel Hanzlík.

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918 – 1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.