Co o životě v Nuslích říkají jeho obyvatelé dnes?
Daniel Burger, v Nuslích bydlí 14 let
„U Nuselských schodů bydlíme 14 rokem. Nusle pro mě mají stále kouzlo staré Prahy, bez davů turistů. Blízko je park Folimanka a Vyšehrad. Je to kousek na metro stejně jako na vlak ve Vršovicích. Poslední dobou ožívají revitalizované ulice drobnými obchůdky, od pekařství po krejčí, čajovnu nebo galerii či sítotisk nebo opravnu počítačů. Bohužel mám ale pocit, že se některé ulice mění v ghetta, což je škoda ale i tak mi tato část Prahy přirostla k srdci.“


Co říká o Nuslích starosta MČ Prahy 4 Petr Štěpánek?„Nusle dneska předčí Vinohrady i Žižkov. Je tu nádherné prolnutí starousedlíků a příchozích. Klasická česká hospoda se tu střídá s moderní kavárnou. A nuselské dvorky máme opravdu jen v Nuslích!" 

Petr Štěpánek.

 

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Startuje totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakouska - Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu. Máte doma zajímavé snímky z vaší městské čtvrti z těchto let? Pošlete nám je s komentářem na redakce.prazsky@denik.cz.