Co o životě v Michli říkají jeho obyvatelé dnes?
Lucie Chlumská, žila v Michli 31 let
„Vyrůstat v Michli bylo celkem dobrodružné v tom hezkém slova smyslu. Bruslení na rybnících v Krčském lese, výpravy na Reitknechtku, chození na třešně k Michelské vodárně. Někdy bylo snadné zapomenout, že je člověk uprostřed města. Některé z těch míst už zmizely kvůli novým kancelářským budovám a i když chápu, že to přináší spoustu příležitostí a výhod dospělým, trochu mě mrzí, že děti už budou mít dětství méně dobrodružné.“


Co říká o Michli starosta MČ Prahy 4 Petr Štěpánek?
„Michli dominují zalesněný vrch Bohdalec a sousední menší Tyršův vrch. Moderní část kolem Brumlovky začíná pohlcovat tu starší a klasickou Michli dnes najdeme spíš dole u Botiče. Michli by moc pomohla humanizace magistrály.“
Petr Štěpánek.Zdroj: ČTK

Duben 1970, Zatěžkávací zkouška. Stavba Nuselského mostu byla velká událost. Muselo se kvůli němu odstřelit několik domů. Během stavby děti běhaly na jeho okraj a házely dolů různé věci. Most ale také nechvalně proslavily sebevraždy.
Jak jsme žili v Československu: Nusle - život v údolí ve stínu mostu

 O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Startuje totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakouska - Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu. 

Máte doma zajímavé snímky z vaší městské čtvrti z těchto let? Pošlete nám je s komentářem na redakce.prazsky@denik.cz.