Co říkají místní lidé?

Marek Fraj
Žiju poblíž tramvajové smyčky Spojovací a co vidím jako velké plus, je přehršel zeleně, která je tu, kamkoliv se člověk vydá. Jsou tu krásné lesy a podél lesa dokonce i potok. Jsou tu základní obchody, ale jinak je to v okolí spíše samá hospoda a nic moc jiného. Nejblíže je pak až obchodní dům Harfa anebo Černý most. Dostupnost do centra byla fajn, dokud se nezačala opravovat Spojovací. Teď je to trochu horší. Trnem v oku je Českobrodská, která je hlučná a až příliš frekventovaná, a pro lidi žijící poblíž (což bohužel zahrnuje i mě) je jediným řešením zakoupit si kvalitní špunty do uší.
Jak jsme žili v Československu - Hrdlořezy. Marek Fraj.

Co říká o Hrdlořezech starosta městské části Praha 9 Jan Jarolím?
Dlouhou dobu si Hrdlořezy zachovávaly klidný venkovský charakter. K jejich přednostem patří i atraktivní prostředí kolem říčky Rokytky. Na druhou stranu spojení městskou hromadnou dopravou do Hrdlořez má k ideálu daleko. Za úspěchy proto považujeme vybudování podchodu pod železniční tratí, který tak otevřel kratší a bezpečnější cestu k zastávkám tramvají směřujících do Vysočan, zavedení autobusové linky do tohoto koutu Prahy 9, nebo postavení nové lávky přes Rokytku, když ta stará vzala za své při padesátileté velké vodě v roce 2013. V této souvislosti bych rád v Hrdlořezích také viděl účinnou protipovodňovou ochranu. Jsou i další věci, které mohou přispět k většímu komfortu života zdejších obyvatel. Při jejich postupné realizaci stále hledáme kompromisy jak zároveň zachovat maximum předností, jimiž se Hrdlořezy pyšní.
Starosta Prahy 9 Jan Jarolím.

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918-1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.