Co říká o Holešovicích starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský?
Holešovice jsou krásná a osobitá část Prahy, která ukazuje, jak by měl vypadat přerod staré tovární zóny v moderní město. Charakterizuje je intenzivní výstavba, ale také to, že zde staré průmyslové objekty získávají druhou šanci jako bytové domy, kancelářské budovy či sídla umění. Na bubenském nádraží vzniká památník připomínající transporty Židů za druhé světové války a kolem vyroste zcela nová čtvrť, která propojí Holešovice s Letnou. O další propojení Holešovic s pražským centrem se pak postará lávka pro pěší a cyklisty přes Štvanici či plánovaný Rohanský most.
Starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Co říkají místní lidé - Zdena a Václav Fleglovi, emeritní vedoucí Dismanova rozhlasového dětského souboru
Oba jsme holešovickou náplavou, ale už s tímhle koutem Prahy, který je skoro jejím centrem, dokonale srostlou. Několik desetiletí bydlíme v horních Holešovicích, prakticky „na Štrosu“, ještě než se mu tak začalo říkat, v Janovského ulici, v tom jejím krátkém kousku „mezi kostelem a Státní plánovací komisí“. Zažili jsme mnoho proměn okolních opraven punčoch v agitační střediska, poté v obchůdky, zastavárny a herny, případně pobočky peněžních ústavů – a nesmírně nás těší a hřeje, jak se v posledních letech tytéž prostory zaplnily komoditami, které jsou užitečné holešovickým i jiným sousedům. Život se tu stal příjemnějším než kdy jindy, a vůbec si nepřipouštíme, že by to bylo naším staromilstvím: jsme zkrátka – a dobře! – holešovickými milci!Jak jsme žili v Československu - Holešovice. Zdena a Václav Fleglovi.

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky vaší čtvrti z let 1918 – 1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.