Co o životě v Holešovicích říkají její obyvatelé?

Tomáš Platil Až na roční pauzu bydlím v Holešovicích 30 let a s postupem času tu vidím samé plusy. Žije to tu ve dne v noci, a každý si přijde na své. Ať už je to pivo, káva, sport nebo kultura. Když mi přijdou ulice a domy těsné, můžu vyrazit do přilehlých parků, kde najdu to samé, co v ulicích. Je jen škoda, že je to na úkor dražšího bydlení.

Tomáš Platil


Co říká o Holešovicích starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský Holešovice jsou výjimečné, již svou polohou. Ze tří stran je obklopuje řeka a mají tak jedno z nejdelších nábřeží v celé Praze. Osobité jsou také svým dynamickým rozvojem. V posledních letech se velmi rychle proměnily z někdejší průmyslové zóny ve vyhledávanou rezidenční čtvrť, kde se dobře žije. Do budoucna tu vznikne zcela nová čtvrť kolem nádraží Bubny. Trochu tu scházejí větší zelené plochy, ale Stromovka je na dohled a za zelení na Štvanici mohou občané jezdit přívozem a už se připravuje také nová lávka. 

Jan Čižinský.

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakouska - Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu. 

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918-1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz