Co říkají místní lidé

Klára ŠtirandováNa Hájích žiju přes pět let. Líbí se mi dostupnost všeho. Možnost výběru, kde nakoupím jídlo, drogerie, ale i oblečení a jiné věci. Jako čerstvé mamince se mi líbí i možnost výběru školek a škol, které jsou velmi blízko. Nadšená jsem i z blízkosti Hostivařské přehrady a Milíčovského lesa, kam můžeme vyrazit na procházku a za relaxem. Skvělá je i dostupnost MHD. Za 20 minut jsme bez problémů v centru. Můžeme jen doufat, že Háje budou vzkvétat. Jen by mohli opravit „terasy“ a okolí metra.

Klára Štirandová

Co říká o Hájích starosta městské části Praha 11 Petr Jirava?Z původní vesnice Háje, plné rodinných domků, zůstalo jen málo: před čtyřiceti lety zde vyrostlo sídliště, jehož začátky věrně zachytil film Panelstory. Dnes už je ale drtivá většina paneláků zateplená, šeď nahradily barevné fasády a stromy vyrostly, takže je dost zeleně nejen uvnitř sídliště, ale i vně – na severu Hostivařský lesopark, na jihu Milíčovský les. Pořád tu však máme co zlepšovat, například okolí stanice metra Háje. Na východní straně je pochozí zóna v takřka dezolátním stavu. Po dlouhých jednáních se nám nicméně začalo blýskat na lepší časy. Naše zastupitelstvo odsouhlasilo odsvěření, a tak se objekt vrátí do pražských rukou, kde je dostatek finančních prostředků na jeho rekonstrukci. Těším se, že zde konečně vznikne příjemný prostor, kde budou místní opět rádi trávit svůj volný čas.

Petr Jirava.

O projektu Jak jsme žili v Československu 

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918 – 1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.