Co říkají místní lidé?

Jana Bártová
Jak jsme žili v Československu. Ďáblice.
Je to vesnice v Praze. Máme zde krásný Ďáblický háj a pod hvězdárnou se nám prohánějí koně. O zeleň je tu postaráno, ale bojíme se samozřejmě nárůstu dopravy kvůli budoucímu okruhu. Už takhle je tu někdy slyšet hluk z dálnice. Také to tu mají těžké malí živnostníci. Každý sice chce mít pekařství a lékárnu za rohem, ale také chtějí, aby tu byly ceny jako v Kauflandu.

Marta Němečková
Jak jsme žili v Československu. Ďáblice.
V Ďáblicích žijeme už 25 let a daří se nám. Hodně se to tady zlepšilo a není si moc na co stěžovat. Je tu poměrně klid a Ďáblice si udržují duch vesnice, i když je to hromadnou dopravou 20 minut do centra. Také se sem stěhuje hodně mladých lidí, kteří si zde staví domky a zakládají rodiny, což je dobře. Jen by se už mohlo pohnout se skládkou, která zde už dlouho straší, ale myslím, že se plánuje ji nějak zakrýt.

O projektu Jak jsme žili v Československu 

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918-1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.