Co o životě v Bohnicích říkají jejich obyvatelé?

Klára Wanková Bohnice (obzvlášť Staré) jsou skvělá vesnice ve městě. Na metro je to kousek, autobusy jezdí pořád a zároveň má člověk za domem les a je tu klid. K dispozici je tu skoro všechno - obchody, školy, doktoři a jen po desáté hodině začne být okolí úplně mrtvé. Déle otevřené hospody nebo večerky jsou tu opravdu vzácné. Největšími problémy podle nespokojených postů ve facebookové skupině Bohnice-Čimice-Troja jsou rozhodně parkování, neposekaná tráva/neshrabané listí a nezodpovědní pejskaři… Takže se tu asi máme opravdu dobře. 

close Klára Wanková. info Zdroj: Facebook/Klára Wanková zoom_in


Co říká o Bohnicích starosta Prahy 8 Roman Petrus? „Bohnice jsou pro řadu lidí „jen sídliště“, ale tak to rozhodně není. Samozřejmě, že panelové domy, které zde vznikly v sedmdesátých letech dnes této lokalitě dominují a starají se o domov pro tisíce lidí, ale v Bohnicích narazíte i na úžasnou starou zástavbu, v jejímž čele je statek Vraných a kostel sv. Petra a Pavla. Samozřejmě zde najdete krásný areál Psychiatrické léčebny Bohnice, kde se dá procházet a užívat si spousty kulturních akcí. Osobně doufám, že stejně to bude i na právě dokončovaném náměstí v Krakově, které se veřejnosti slavnostně otevře 8. září. To by se dle našich přání mělo stát novým centrem pro obyvatele rozsáhlého sídliště.“

close Roman Petrus. info Zdroj: ČTK zoom_in

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakouska - Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu. 

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918-1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.