Co o životě na Žižkově říkají jeho obyvatelé?

Roman ČechJako rodilý Žižkovák jsem měl možnost pozorovat vývoj celé čtvrti. Tam, kde dřív bývaly nonstopy a bazary, jsou teď hostely, spousta anglicky mluvících mladých lidí a celkově se čtvrt posouvá směrem k čistému a živému místu pro bydlení. Posun je méně znatelný kolem Husitské a Koněvovy ulice, kde na člověka ještě stále dýchá špína a smrad starého Žižkova a kde vlastně stále nechcete chodit po večerech sami. Žižkov se mění k lepšímu, ale i přesto si drží kus vlastní duše a svéráznosti, která ho proslavila.

close Roman Čech info Zdroj: FB/Roman Čech zoom_in

Co říká o Žižkově starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu? Praha 3 je spjatá s českou historií. Nejde přitom jenom o dobře známou bitvu na Vítkově, ale třeba i o tragické události ze samotného závěru druhé světové války, které si každoročně připomínáme na Základní škole Pražačka. Na události bohatou historii Prahy 3 letos při příležitosti stoletého výročí Republiky upozorňuje i projekt Po stopách osmiček.

close Alexander Bellu. info Zdroj: ČTK zoom_in

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakouska - Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu. 

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918-1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz.