Co říkají místní lidé

Nina Rutová
Atmosféra bytů v kamenných domech je jedinečná. Každý je jinak členitý, originální, občas i tichý (dle vzdálenosti od ulice či kavárny). Také z Malé Strany se můžete MHD dostat lehce kamkoliv. A nedostatky? Sortiment nabízeného zboží ve výlohách způsobuje jakousi otupělost, rezignaci, nezájem. Co by bylo možné napravit ihned? Mrzí mne, že jako „Malostraňačka“ nemám nějakou průkazku, abych mohla odpočívat ve zdejších zahradách, které vedou k Pražskému hradu.
close Jak jsme žili v Československu - Malá Strana. Nina Rutová. info Zdroj: Redakce zoom_in

Tadeáš Fořt
Mám na Malé Straně rád atmosféru. Zrovna okolo Karmelitské, kde bydlím, je to spíš turistická tranzitní zóna, která je ráno a večer prázdná, což je pro rezidenty příjemné. A nějaký ten sousedský duch tu taky funguje poměrně obstojně, lidi se znají, ač jich ubývá. Myslím, že mladým lidem tu nic nechybí. Co mi docela vadí, je spíš než turisté samotný vliv, který přináší, a podniky, případně atrakce s nimi spojené. Ale vypadá to, že městská část i magistrát s tím mají chuť něco dělat.
close Jak jsme žili v Československu - Malá Strana. Tadeáš Fořt. info Zdroj: Redakce zoom_in

O projektu Jak jsme žili v Československu

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašem městě, obci nebo čtvrti. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho regionálního Deníku. Připravili jsme totiž nový naprosto unikátní projekt Deníku Jak jsme žili v Československu, který bude mapovat 100 let od pádu Rakousko-Uherska až po současnost v řadě míst vašeho regionu.

Máte doma zajímavé snímky Vaší čtvrti z let 1918 – 1992 nebo byste chtěli vyprávět a podílet se tak na vzniku seriálu? Obraťte se na nás na e-mailové adrese redakce.prazsky@denik.cz .