close Stará sokolovna info Zdroj: DENÍK/Max Vajt zoom_in

Hospoda Stará Sokolovna v Podolí

Nejradši mám sice Hodkovičky, kde žiji od narození, ale protože tu nemáme hospodu, museli jsme chodit přes kopec na Starou kovárnu do Braníka. Kovárna už tu není dávno, ale Stará Sokolovna je jen kousek po pravém břehu Vltavy hned vedle podolské plovárny. Po vltavské cyklostezce mezi Podolím a Vraným chodím také běhat, takže Sokolovnu mám po cestě.

close Šalabka info Zdroj: DENÍK/Max Vajt zoom_in

Pražská ZOO a vinice Salabka v Tróji

Druhým nejoblíbenějším místem je pro mě pražská ZOO a trojská vinice. V ZOO si s dětmi za tři hodiny obejdu skoro celý svět. No a hned nad ní na malebném svahu vinice Salabky produkují skvělé víno. Co více si může rodina přát?!

close Stará cihelna. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Hostinec Na Staré cihelně v Kobylisích

Hostinec Na Staré Cihelně mi designem, atmosférou i skladbou hostů nejvíce připomíná již neexistující Staré kovárny z Braníka a Letné. O okolních starých Kobylisích se bez nadsázky dá říci totéž, co o starém Braníku. Je to pořád vesnice uprostřed města s ohromným geniem loci. Každoročně tu také startuje můj milený cyklopící závod, mající cíl pro změnu Na Staré Ráně ve Vysočanech.

close Stadion Sparty info Zdroj: DENÍK/ Martin Sidorják zoom_in

Letná a fotbalový stadion Sparty

Letná – tady jsem pár let žil a podnikal. Na fotbalovém stadionu Sparty jsem naopak zažil spoustu euforie i zklamání a zkonzumoval nemálo studených klobás a teplých piv.

close Vozovna Střešovice info Zdroj: DENÍK/Max Vajt zoom_in

Stará Vozovna ve Střešovicích

Po fotbale na Letné se chodívám dorazit pěšky na Starou Vozovnu ve Střešovicích, do další mé oblíbené hospůdky.

Čtěte také: Režisér Petr Svojtka: Jaká místa mám v Praze rád