Dění na louce dokumentoval dron řízený zkušeným fotografem psů Markem Matíkem. Společné setkání v novém roce návštěvníci akce oslavili slavnostním perlivým přípitkem a psy zase potěšila ochutnávka konopného krmiva. Když se psí naháči náležitě přivítali na louce, tak se všichni společně přesunuli k vyhlídce Havránka, odkud je působivý výhled na panorama Prahy.

I love naked – procházky bezsrstých plemen psů vytvářejí platformu pro milovníky netradiční krásy naháčů. Vzniklo tak nekonkurenční a přátelské prostředí, kde mohou majitelé těchto plemen sdílet své zkušenosti. A budoucí majitelé mají možnost poznat psí naháče „na vlastní kůži“. Takovou příležitost ocení hlavně alergici, kteří zde mohou otestovat reakci svého organismu na dotek a sliny bezsrstých psů. Není totiž univerzálním pravidlem, že psí naháči jsou vhodnými psími parťáky pro všechny alergiky.

Radnice Prahy 21 nechala odpálit novoroční ohňostroj 2022 v Újezdě nad Lesy.
OBRAZEM: Lidé si užili novoroční ohňostroj také v Újezdě nad Lesy

Na procházce jsou vítáni všichni s dobrou náladou, nejen majitelé náháčů, ale také psi jiných plemen. Pořadatelka procházek Renata Horová chce přispět ke zlepšení komunikace mezi psy a lidmi, zejména dětmi. „Prostě se snažíme, aby se v této nelehké době vytvořilo prostředí, které lidi sbližuje. Chceme posílit obraz pejskaře jako zodpovědného souseda. Proto můžete na akcích potkat například i psího psychologa. Akce jsou neziskové a vstupné je zdarma, hnacím motorem je láska k lidem a psům. Bez prima přátel by to něšlo,“ říká. Pokud vás procházky bezsrstých plemen zaujaly, tak se můžete zúčastnit některé z těch následujících. Další je plánovaná na jaro.

Procházky bezsrstých plemen psů I love naked se konají pravidelně již od roku 2018. V roce 2020 se podařil I love naked rekord „Nejvíce psů bezsrstých plemen na jednom místě“, který je zapsán Agenturou Dobrý den do České knihy rekordů.