Sparta letos zorganizuje několik společných darování, celý listopad navíc bude ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze probíhat darování krve pro veřejnost. V úterý 5., 12. a 26. listopadu tam dorazí nejen zástupci hokejového klubu, ale také dalších sparťanských celků. Nebude chybět občerstvení a speciální doprovodný program.

„Krev často vnímáme jako něco samozřejmého a běžného. Každému se ale může stát, že bude kvůli nehodě či nemoci závislý na transfuzi. Pak nezbývá než doufat, že se najde hrdina, který krev daroval,“ říká generální ředitelka klubu Barbora Snopková Haberová.

„Dlouhodobě se snažíme podporovat dárcovství krve a motivovat nejen své fanoušky k tomu, aby pomáhali k záchraně lidských životů,“ dodává generální ředitelka.

Spolupráce se Spartou funguje

Za „půllitr“ krve darovaný v listopadu ve VFN mohou dárci obdržet voucher na dvě vstupenky na zápas proti Zlínu, který Sparta odehraje v O2 areně 1. prosince 2019. Ten dostanou dárci i na společném darování, které proběhne 11. listopadu (kapacita zaplněna) a 19. listopadu v pražské Tipsport areně.

„Česká republika se potýká s nedostatkem dárců krve, a proto se transfuzní oddělení snaží oslovovat mladé lidi,“ říká vrchní sestra z transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Ilona Drdová. „Spolupráce se Spartou funguje bezvadně už třináctý rok a jsem moc ráda, že se k této akci připojují i další sportovci a fanoušci, kteří reprezentují značku Sparta,“ uvádí Drdová.