Uprostřed parku se začíná vyprávět příběh mistra Jana Husa. Připomíná jeho upálení na hranici dne 6. 7. 1415. Přesně 6krát 7 řad okrasných jabloní je totiž vysázeno za zády sochy, která stojí uprostřed parku. Námět zvolili architekti ze studia Land05, kteří jsou autory parku.

„Husův park je navržen jako park pro všechny generace. Někdo zde najde odpočinek, někdo inspiraci pro historické bádání, další trochu pohybu na mlatovém plácku,“ popisuje architektka Martina Forejtová.

Dobře se tu bude cítit každý

„Osvěžení u vody přijde navíc v létě vhod snad úplně každému,“ dodává architektka. Mlatový plac je navržen tak, aby se zde mohly konat menší kulturní akce, jako jsou trhy nebo různá představení a výstavy.

Na konci parku se nachází vodní prvek, který svou tmavou barvou připomíná dno zdejšího bývalého rybníka, a je v něm také vyveden Husův citát Pravda vítězí. Ten se objeví jednou za čas, když ustoupí hladina vody, a návštěvník si může přečíst druhou část citátu. Finální podobu dalo vodnímu prvku studio XTOPIX.

Zeď je ošetřena speciálním nanonátěrem

Cihlová zeď nad hladinou vodního prvku je opatřena nanonátěrem, který je jedinečným českým patentem na čištění vzduchu pomocí fotokatalýzy. Oxid titaničitý na povrchu zdi spolu s UV zářením je schopen na ploše jednoho metru čtverečního zlikvidovat až několik kilogramů škodlivin ročně. Zeď proto s trochou nadsázky architekti nazývají supersoučasný prvek. K jejímu návrhu přizvali architekti také sochaře Matěje Hájka.