Řidičům už nyní ztěžuje průjezd severovýchodní částí Prahy řada uzavírek a další k nim přibude v pondělí. Husitská ulice je ze všech uzavřených nejblíže k centru. Práce jsou rozděleny do tří etap, aby vždy co největší část zůstala průjezdná.

Ulice se zcela promění 

„Jde o část páteřní městské radiály, která propojuje centrální část města s východním sektorem města a dál s přesahem do Středočeského kraje. Táhne se hustou městskou zástavbou,“ připomněla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Ulice se podle Liškové zcela promění. Vozovku prý silničáři přizpůsobí velké dopravní zátěži. Slibují více tak zvaných parkovacích zálivů, zároveň ale zůstanou i pruhy s modrými zónami. Přechody pro chodce mají být bezpečnější. Rozdělí je totiž ostrůvky, a budou lépe osvětleny.

Uzavírky v Libni i Běchovicích 

První částí, jež projde obnovou, je úsek mezi Trocnovskou a Orebitskou ulicí. Během prací se tam dostanou pouze chodci. „Zásobování obchodů práce nepřeruší,“ slíbila mluvčí TSK.

Další rozsáhlejší uzavírky čekají řidiče v dohledné době také v Libni, Vysočanech a Běchovicích. Zcela neprůjezdná zůstává část Zenklovy ulice a Českobrodské. V Kolbenově se pracuje především na opravě tramvajové tratě a zabrané jsou i přiléhající jízdní pruhy. Řidičům tak zůstal v každém směru jeden pruh.

close Dopravní omezení v Praze. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in