Patrně největší ledovou plochu v celé metropoli letos nabídne kluziště na Letné, naproti stadionu Sparty. Bruslit se tu bude na celých 950 metrech čtverečních, z toho 150 metrů bude odděleno a vyčleněno malým dětem. Sportoviště provozuje magistrát a vstup je zdarma. Bruslaři se poprvé svezou 1. prosince a areál bude fungovat do 24. února, kdy končí dětem jarní prázdniny.

Bezplatné lekce s trenéry 

Kromě dětské ledové plochy připravilo hlavní město pro tuto sezonu i další novinky. Školám i jednotlivcům budou poprvé k dispozici vyškolení instruktoři. Bezplatné lekce budou poskytovat ve všední dny pětkrát denně, o víkendu třikrát.

„Školám, které budou chtít využít služeb kluziště, doporučujeme včas si ho zarezervovat. Třídy, které neprovedou rezervaci, nebudou mít možnost využít služeb instruktorů,“ informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Další novinkou je kryté a vytápěné zázemí v podobě stanu, v němž nebude chybět ani prodejna občerstvení.

Stejně jako loni je připraveno několik akcí pro děti, například čertovská zábava, oslava Vánoc či vítání Nového roku.

Dvě kluziště přímo v centru

Nyní se dokončují poslední přípravy na zahájení sezony na sportovišti Na Františku. První bruslaři se mohou na ledové ploše svézt už v pondělí. V centru města bude stát ještě jedno kluziště. „Tradiční bruslení na Ovocném trhu bude zahájeno 5. prosince. Kluziště s ledovou plochou o rozměrech 14 x 30 metrů bude otevřeno každý den až do konce ledna 2019 vždy od 10.00 do 21.00,“ prozradil vedoucí odboru Kanceláře starosty Prahy 1 Karel John.

Od minulé soboty se bruslí na Černém Mostě. Ledová plocha je umístěna nedaleko hlavního vstupu do obchodního centra. Kluziště je otevřeno denně v několika intervalech, pauzy mezi nimi slouží pro úpravu ledu. Návštěvníci si mohou na místě vypůjčit brusle i další vybavení. Plochu budou udržovat až do 31. ledna, na kdy je prozatím naplánováno ukončení sezony.

Loni poprvé zprovoznila vlastní kluziště i Praha 15. Plochu pro bruslení naleznou zájemci v areálu Základní školy Veronské náměstí.

Kde se letos v Praze bruslí. Infografika.