V zaplněné místnosti zazněly z Hřibových úst i předem avizované otázky včetně té „o výskytu UFO, které v této městské části způsobuje mizení starých vraků aut“. Někdejší šéfredaktor bulvárních médií se v úvodu vyjádřil i k úmrtí šéfa Senátu Jaroslava Kubery. „Po dlouhé době jsem včera vážně zauvažoval o tom, že přestanu kouřit,“ prohlásil v té souvislosti Novotný.

Sada primátorových dotazů se dotkla třeba toho, jak známý bouřlivák Novotný zvládá závazek nemluvit na veřejnosti sprostě nebo jestli někdy svými výroky neškodí konzervativní ODS. Přišla i řeč na případnou Novotného kandidaturu do vedení Prahy. „Primátorem nebudu, protože nemám čas na partajní hrátky. Navíc bych asi trochu nadržoval Řeporyjím. A upřímně si myslím, že tlak, kterému jako primátor čelíte, je oproti mé situaci asi tak třistanásobný,“ uvedl starosta.

Třetí celebrita v Řeporyjích

Novotný prohlásil, že primátor je po Nikitu Chruščovovi a Waldemaru Matuškovi třetí celebritou, která Řeporyje navštívila. V části věnované dotazům z publika, ze kterých větší část mířila k primátorovi, pak Novotný mimo jiné seriózně obhajoval jeho rozhodnutí zvýšit koeficient daně z nemovitosti.

„Stojím si za tím. Tyhle peníze jdou přímo do rozpočtu radnice a například letos z nich zaplatíme dětské hřiště. Nikoliv památník Vlasovců, ani skate-park. Řeporyje jsou mimořádně drahá adresa a já se snažím o to, aby tady ceny nemovitostí ještě rostly,“ poznamenal Novotný, který v závěru s nadsázkou požádal primátora o padesátimilionovou dotaci na nový bazén.

Do pořadu Kobereček si primátor zve hosty, „kteří se nějak zasadili o lepší život v Praze nebo kteří mohou být svou prací pro Prahu inspirací“. Akce je veřejně přístupná občanům a dotazy z publika jsou vítány. Před Pavlem Novotným diskutoval Hřib se spoluzakladatelem festivalu Signal Martinem Poštou, bratislavským primátorem Matúšem Vallem a kavárníkem Ondřejem Kobzou.