Šestadvacetiletá dívka si dala do elektrické trouby sušit boty, ale unavená usnula. „Vzbudil ji až štiplavý kouř ze škvařících se podrážek bot ve sporáku. Instinktivně se pokusila před dusivým dýmem prchnout na čerstvý vzduch. Přes balkon zřejmě chtěla utéct, ale sklouzla a začala padat,“ řekl Deníku vyšetřovatel pražských hasičů.

Jednala velmi rychle

Na balkoně v bytě pod ní věšela prádlo její dvaadvacetiletá sousedka, která duchapřítomně sklouzávající ženu zachytila za nohu a stáhla k sobě na balkon.

„Slyšela jsem bušení, jak se někdo snaží dozvonit na sousedku, a proto jsem byla v pozoru. Přitom jsem cítila na balkoně pach spálené gumy. Radši jsem koukla nahoru a uviděla nad sebou tápající ruce. Stačila jsem pověsit ještě jedny ponožky a když jsem se opět podívala nahoru, viděla jsem, jak se ke mně blíží nohy a instinktivně jsem za ně popadla a dívku jsem stáhla k nám na balkon,“ popsala Deníku situaci Veronika Fraisová.

„Ta dívka jí bezesporu zachránila život, protože pád z druhého patra by mohl být osudný, a chtělo to nutnou dávku odvahy zachytit padající lidské tělo,“ komentovali případ hasiči. „Byla úplně mimo a zmatená a pořád se snažila odejít. Musela jsem ji přesvědčit, že v tomto stavu nemůže nikam jít a musí počkat na záchranku. Mezitím se do domu dostaly kamarádky dívky. Společně jsme ji uklidnily a počkaly na lékaře,“ dodala Fraisová.

“Zraněná žena utrpěla středně těžký otřes mozku a vážné pohmožděniny pánve. Jak dlouho se bude zotavovat, zatím nevíme, u tohoto typu zranění nemůžeme odhadnout, jak se vyvine. Zraněnou dívku naše sanitka po bezprostředním ošetření odvezla do Thomayerovy nemocnice v Krči,“ řekla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.