Jak dosvědčují houbaři, co se vrací z lesů, houby rozhodně nerostou všude. Jsou místa, kde opravdu nezakopnete ani o prašivku, jak říkají. Pak vejdete do smrčiny a můžete hledat hříbky kolem hromádek okrajků.

Podle houbaře Petra Knápka skutečně v našem regionu rostou hřiby sporadicky. Podle něj ta pravá sezona teprve vypukne, tedy, pokud přicházející horké počasí aspoň občas vystřídá nějaká bouřka s dešti, aby slunce zase příliš nevysušilo les.S košíkem na houby vyrazte raději do vyšších poloh

„Dá se říct, že konkrétně na Brdech teprve hříbky začínají růst, i když máme takové zkušenosti, že nacházíme i přestárlé hřiby. Rostou i růžovky, holubinky, ale i hřiby hnědé, klouzci, křemenáče…“ shrnul své poznatky z houbaření v tomto týdnu Petr Knápek a dodává, že pokud by si někdo chtěl skutečně pořádně zahoubařit, doporučuje třeba Šumavu, kde pršelo víc a ještě předtím, než ve středních Čechách.

Nejoblíbenější je kotrč

Houbaře, který ochutnal snad všechny druhy jedlých hub jsme se zeptali, zda podobně jako drtivá většina Čechů upřednostňuje hřiby. „Mojí nejoblíbenější houbou je zcela určitě kotrč. Třeba dršťková nebo v těstíčku, prostě miluju tuhle houbu na všechny způsoby, ačkoli jeho čištění je šílené,“ prozradil Petr s tím, že hřiby považuje za kvalitnější, když se usuší a mají pak intenzivní vůni.

Vzpomíná také, když babička připravovala holubinky a ryzce jen tak na plotně. „Je to úžasný a žádná složitá příprava, navíc je to zdravé a plné vlákniny,“ dodal houbař.