Letošní sezóna je podle obchodní manažerky hotelové sítě Accor Daniely Nové hodně podobná té loňské. „Samozřejmě chybí velké mezinárodní akce, jako bylo MS v hokeji. Registrujeme zvýšenou poptávku nejen od individuální klientely, ale také té skupinové.

Praha je považovaná za bezpečnou destinaci, a tak hodně klientů mění své plány," uvedla Nová. Pražské hotely sítě jsou nyní zaplněny zhruba z poloviny, o prázdninách by obsazenost měla dosáhnout 92 až 95 procent.

Turisté z Asie 

Podle ředitele hotelu Olympik Vlastislava Šose přibývá turistů zejména z Jižní Koreje. Také podle něj Praha nyní profituje z pověsti bezpečné destinace. „Například studentské zájezdy z Itálie, Německa či Balkánu se takto rozhodovaly. Vyškrtly např. Paříž a jeli spíš k nám," uvedl Šos.

Turisté, jak zahraniční, tak čeští, jezdí do Prahy podle údajů Trivaga průměrně na čtyři noci. Nejvíce jsou ochotni za ubytování zaplatit Švédové, a to letos v červenci průměrně 2540 Kč a v srpnu 2594 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

V pražských hotelech a penzionech se loni ubytovalo 6,57 milionu turistů, o 7,8 procenta více než v roce 2014. Většinu z nich tvořili tradičně cizinci. Zvýšil se také počet nocí, které turisté v ubytovacích zařízeních v hlavním městě strávili.

Čtěte také: Chcete cestovat levně? Objevte střední Evropu