Na zasedání zastupitelstva v červnu přesvědčovali zástupci investora místní občany o tom, že tato varianta je z hlediska dopravy i kvality života nejlepším řešením. S úspěchem se nesetkali. Petici proti jejich záměru podepsalo na dvě stovky lidí.

Konkrétní návrh

„Konečně jsme se mohli bavit o konkrétních číslech. Doposud byly všechny diskuse založeny na tom, že jedna paní povídala. Dostali jsme do rukou konkrétní návrh a ten jsme zamítli,“ informoval včera o rozhodnutí rady místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS). Občané verdikt rady vítají. „Samozřejmě je to dobrá zpráva. Vyhráno ale rozhodně nemáme. V brzké době nás čekají vyjednávání se společností WSF-Delta, která nás kontaktovala a dala podnět k diskusi, co bychom si na místě polikliniky představovali,“ uvedl organizátor petice Petr Mamula.

Podle zástupce firmy WSF- -Delta Miloše Parmy ale toto rozhodnutí nic zásadního nemění. „Spolupracujeme s útvarem územního rozvoje hlavního města, který pořizuje územní plán. Dělá to sice na žádosti radnic, ale tentokrát má stejný názor jako my. Je třeba území nějak scelit.“

Záměrem společnosti je změnit území pod poliklinikou ze zdravotnického zařízení na všeobecně obytnou zónu, která je v okolí. „Až potom začneme řešit, jestli tam budou byty, hotel nebo něco jiného,“ doplnil Parma.