Na dva nezletilé kluky popíjející pivo narazili strážníci hned v prvním kontrolovaném baru na Koněvově ulici. Barman dostal na místě dvoutisícovou pokutu.

Normálně jsme šli do herny…

„Šli jsme normálně do herny, objednali si piva a obsluha nám nalila dvě malý. Pak přišli strážníci a chtěli po nás občanky. Když se zeptali, co tady pijeme, snažili jsme se to ještě ukecat, že pivo je nealkoholické, ale nepomohlo to. Obsluha dostala flastr a strážníci si zapsali čísla našich občanek,“ popsal zátah šestnáctiletý Petr, který do baru zašel se svým patnáctiletým kamarádem.

Pokud si chce objednat v hospodě pivo, většinou prý uspěje. „Dneska nás už ale z jedné žižkovského herny s barem vyhodili. Jen co jsme usedli a objednali si pivo, servírka nás vypakovala. Prý tam nemáme co dělat a neprodala nám ani kolu,“ přiznal jeho kamarád Vojta.

Další z podniků, který se nevyhnul pokutě, byla Žižkovská tančírna. Tady strážníci narazili na podobný případ. Na baru seděli u piva dva nedospělí mladíci. „Obsluha se nám snažila namluvit, že jim pití koupil nějaký jiný pán. Nejdřív že byl starší, a pak mladší, ale z kluků nakonec vylezlo, že si pivo objednali sami,“ řekl jeden ze strážníků.

O dva tisíce byl po čtvrtku chudší i majitel Music herna baru v Cimburkově ulici. Tomu se vymstily dvě čepované desítky, které prodal šestnáctiletým výrostkům.

Nalévání alkoholu mladistvým se v metropoli stále rozmáhá. Podle náměstka primátora Rudolfa Blažka vybrali strážníci od začátku roku za nedovolené nalévání nezletilým či silně podnapilým osobám dvakrát více pokut než loni za stejné období. Částka již přesáhla 130 tisíc korun.